top of page

LIMASSOL  RALLY  SPRINT  2019

ΠAΡΘΕΝΙΚΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΥΠΟΣΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΑΛΑΝΤΟΥΧΟ ΓΙΩΡΓΟ ΠΟΛΥΚΑΡΠΟΥ

Ο συναρπαστικός νικητής της φετεινής διοργάνωσης RALLY SPRINT 2019 της ΛΕΣΧΗΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ νεαρός Γιώργος Πολυκάρπου, ο οποίος εξέπληξε με το ταλέντο του την φετεινή διοργάνωση.

FPS_8092.JPG
©PITSDIRECT

Δεύτερος καλύτερος  χρόνος από τον Χρίστο Δημοσθένους. Προηγείται στην βαθμολογία με 79 βαθμούς έναντι 73 βαθμούς του Πέτρου Πέτρου.

AUTOCROSS LEMESOU 23-6-2019 A (3249).JPG

Πέτρος Πέτρου με τον τρίτο καλύτερο χρόνο της διοργάνωσης.

Ο νεαρός  Γιώργος Πολυκάρπου ήταν ο μεγάλος θριαμβευτής του LIMASSOL RALLYSPRINT 2019. Έκανε τον καλύτερο χρόνο στην δεύτερη χρονομετρημένη διαδρομή. Ήταν κατά δύο δευτερόλεπτα γρηγορότερος από τον τον εξίσου ταλαντούχο Χρίστο Δημοσθένους ο οποίος και προηγείται στην βαθμολογία κατά 6 βαθμούς από τον Πέτρο Πέτρου.

Η Λέσχη Λεμεσού μας έχει συνηθίσει στις καλές διοργανώσεις σε ότι αφορά τον μηχανοκίνητο αθλητισμό και είναι άξιοι συγχαρητηρίων.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την πρώτη χρονομετρημένη διαδρομή με νικητή τον Πέτρο Πέτρου. Ο αγώνας όμως κρίθηκε στην δεύτερη χρονομετρημένη διαδρομή στην οποία ο νεαρός Γιώργος Πολυκάρπου έκανε τον γρηγορότερο χρόνο με MITSUBISHI 3 κάνοντας την έκπληξη του αγώνα.

Δεύτερος ο Χρίστος Δημοσθένους με MITSUBISHI 10 και τρίτος ο Πέτρος Πέτρου με MITSUBISHI 6.

Στην δικίνητη κατηγορία, ο Θωμά Θωμάς ήταν ασταμάτητος για μία ακόμα φορά με PEUGEOT 106. Ήταν κατά 19 δευτερόλεπτα γρηγορότερος στην πρώτη χρονομετρημένη διαδρομή από τον Τσιελεπή, ο οποίος έκανε τον δεύτερο καλύτερο χρόνο στην δεύτερη χρονομετρημένη διαδρομή. Τρίτος ο Μιχάλης Σοφοκλέους ο οποίος χάνοντας την δεύτερη χρονομετρημένη διαδρομή του αποστέρησε βελτίωση του χρόνου του.

Συγχαρητήρια σε οργανωτές, οδηγούς και γενικά σε όλους τους συντελεστές.